POŽÁR 2022

SDRUŽENÍ

Kategorie: Aktivity

Anketa dobrovolní hasiči roku

Hlasování začíná 6. září 2023 a končí 15. října 2022 a nejjednodušeji SMS ve tvaru HASICI SSSC1 odeslanou na číslo 900 77 06

Loňký rok jsme se ještě před požárem v parku jako jednotka přihlásily do Ankety Dobrovolný Hasič Roku s událostí beskových povodní a vyhráli jsme. Letošní rok jsme přihlásili naše sdružení, které zaštiťuje a podporuje nejen jednotku, ale i dětské hasiče a všechny, kteří jsou praštění proudnicí a mají vztah k hasičině.

Od samého počátku ničivého požáru se všichni členové sdružení podíleli na zajištění všeho potřebného pro své kolegy z JSDH Hřensko a ostatní hasiče. Jak se šířil požár stejně tak bylo potřeba reagovat na narůstající počty hasičů. Během několika chvil děvčata přestavěla hasičárnu tak, že na svém místě zůstaly pouze toalety a sprchy, ty jsou totiž přidělány do zdí. Najednou zde byla jídelna kde se denně najedlo i přes 1000 hasičů a ostatních členů IZS, místo pro ošetření drobných zranění, několik míst na přespání, sklad ropných produktů, provizorní a jediná opravna techniky. Z hasičárny se stal středobod dění, kde většina hasičů začínala a končila svoji velmi náročnou práci, měli zde kromě domácí pohody téměř vše, veškeré pití, jídlo i s sebou v podobě obložených housek a chlebů, těchto se zde denně připravovalo 4 až 4,5 tis. k svačinám, ale hlavně do míst kde nebylo možné distribuovat teplé obědy přímo na místa zásahů, tuto stravu sem jezdili připravovat také dobrovolníci z celého okolí. SDH Hřensko na sebe vzal břemeno logistiky veškerého proviantu a zázemí pro zasahující hasiče i ostatní členy, věříme, že se nám to v těchto podmínkách alespoň trochu podařilo. Závěrem bychom chtěli poděkovat všem, kteří jste nám přijeli pomoci ochránit naše domovy a dnes již víme, že jsme ve vás získali nové přátele napříč republikou, také věříme, že se setkáme při příjemnějších příležitostech. Jako národ jsme projevili obrovskou solidaritu, na kterou můžeme být právem hrdí.

Budeme rádi, když nám dáte svůj hlas. Nejjednodušeji se hlasuje prostřednictvím SMS ve tvaru:

HASICI SSSC1 odeslanou na číslo 900 77 06

SMS si také můžete přímo naskenovat jako QR kód:

QR pro SMS HASICI SSSC1

Dále lze hlasovat na webu www.adhr.cz, kde po vyplnění formuláře, kde z každé oblasti vyberete jednu jednotku - pro oblast střed-sever čech je to samozřejmě Hřensko :-) a pak hlasování odešlete.

Hlasování začíná 6. září 2023 a končí 15. října 2023 o půlnoci.

Více o pravidlech a jak hlasovat naleznete na webu pořadatele ankety.

Děkujeme za Vaše hlasy